O nás Tlačiť Email
20.05.2008    Napísal Administrator

 Trnavský 2. zbor Dlhých mačiek je nižšou organizačnou zložkou jednej z najväčších mládežníckych organizácii - Slovenského skautingu. V súčasnosti združuje približne 100 členov vo veku od 6 rokov do dospelosti.

V zbore pracujú 4 oddiely:

- 1. voj vĺčat a včielok (6 - 10 rokov)
- 3. oddiel skautov (11- 15 rokov)
- 35. oddiel skautiek (11 - 15 rokov)
- roverský kmeň (16 - 26 rokov)

Prečo Dlhé mačky?
Prečo má náš zbor prívlastok ... Dlhých mačiek úplne presne nevie asi nikto:-) Ale niektorí aspoň tušia. Ono, ako väčšina geniálnych vecí, to vzniklo náhodne. V roku 2000 hral chlapčenský oddiel celoročnú etapovú hru. Ťažili zlato v krajine s názvom Pseudopolis. A ako každá správna mystická krajina, aj Pseudopolis mal svoje zvláštnosti. Jedným z nich bolo náboženstvo založené na Dlhých Mačkách. Tento symbol sa vyskytoval aj pseudopoliskej hymne. Počas 14 dní tábora, kedy vlajka Pseudopolisu stúpala na stožiar, samozrejme za spevu hymny, sa Dlhé mačky akosi prirodzene dostali do povedomia všetkým členom zboru. Symbol sa nám začal stále viac páčiť – bolo to veselé, dobre zapamätateľné a dostatočne dlhé, aby to priťahovalo pozornosť. Po návrate z tábora sa zrodil nápad, aby sme v septembri na podujatie Bratislavské skautské dni išli všetci s ušitými látkovými mačkami. A už to aj bolo...

Čo robíme

Skautské oddiely sa členia na menšie skupiny - družiny, v ktorých je 6 - 8 chlapcov alebo dievčat. Vedie ich starší, skúsenejší rovesník - radca. Na čele oddielov je dospelý vodca, prípadne vodcovský tím. Činnosť našich skautských oddielov prebieha počas celého roka. Každotýždenné družinovky sú venované učeniu sa rôznych životných zručností, hrám, športovaniu. Približne 2x do mesiaca sú víkendy venované pobytu v prírode – od jednodenných výletov, akcií spojených s táborením až po náročné prechody pohorí. Chceme veľa vidieť a poznať, zdokonaľovať sa, zažiť rôzne dobrodružstvá a kopec zábavy.

Táboríme

Vyvrcholením skautského roka býva tradičný letný tábor - vždy v novej atraktívnej lokalite, v podsadách a indiánskych típí. Robíme to inak ako ostatné detské organizácie – skauti si tábor sami postavia, pomáhajú pri varení, v noci strážia. Romantika spojená so zodpovednosťou. Intenzívny kontakt s prírodou so schopnosťou postarať sa o seba, prekonať sa. A domov si odniesť skvelé zážitky. V posledných rokoch sme absolvovali tábory pri Súľovských skalách, na Poľane či vo Veľkej Fatre.

Pomáhame

Nechceme robiť skauting iba pre nás samotných. Chceme byť užitoční nášmu okoliu či mestu, kde žijeme. Preto už niekoľko rokov dobrovoľnícky pomáhame materskej škole na Murgašovej ulici pri úprave areálu. V roku 2008 sme sa zapojili do celoslovenského projektu Odklínanie hradov, v rámci ktorého sme si zobrali pod patronát zrúcaninu hradu Biely Kameň. Počas niekoľkých rokov tu plánujeme odpracovať stovky hodín pri odstraňovaní náletovej zelene, čistení turistických ciest a ochrane muriva pred eróziou. Pravidelne sa aktívne zapájame do verejných zbierok Deň narcisov, Týždeň modrého gombíka. Vo vianočnom čase prinášame ľuďom Betlehemské svetlo – plamienok z rodiska Ježiša Krista. V uplynulých rokoch sme pomáhali čistiť Vysoké Tatry v rámci podujatia Tatracor a zapojili sme sa do obnovy banskoštiavnickej Kalvárie.

Chceme byť stále lepší

Snažíme sa, aby čas detí, ktoré nám rodičia zverili, bol využitý účelne a rozvíjal hodnoty, na ktorých je skauting postavený – čestnosť, priateľstvo, pomoc druhým, duchovno a pozitívny prístup k životu.

Vedenie zboru

VIZITKA

 Vodca zboru: Miloš Bučka
povolanie: živnostník (videoštúdio)
Tel.: 0903 471 769
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.


 Zást. vodcu zboru: Paulína Radimáková
povolanie: špeciálny pedagóg 
Tel.: 
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

 

 

 Zást. vodcu zboru: Jozef Šúst
povolanie: programátor
Tel.:  0907 584 460
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

 

Zborová rada:
- Filip  Šefara
- Lubomír Obrátil
- Veronika Pálková
- Simona Krajčírovičová
- Filip Paulo
- Terézia Kšinantová

 
Videjko z lyžovačiek

Taký trošku namotávací (aspoň dúfam) zostrih z predchádzajúcich ročníkov. Keby ste si ho chceli stiahnuť tak je tu  (37,6 MB). 

 
Bandži je celebrita!
Naša skautská sestra to dotiahla do pravidelnej tlače - konkrétne do článku v Trnavskom Hlase. Loool to musíte vidieť...
 
 
August 2018 September 2018 Október 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 36 1 2
Week 37 3 4 5 6 7 8 9
Week 38 10 11 12 13 14 15 16
Week 39 17 18 19 20 21 22 23
Week 40 24 25 26 27 28 29 30
Meno


Zabudli ste heslo?
 
Výprava na Vysokú bola: