História 3.oddielu skautov Tlačiť Email
28.03.2008    Napísal Mimi

 Všetko sa to začalo v časoch dávno minulých, v septembri 1991, kedy vznikol 3. oddiel skautov Zlatí sokoli. Ale zvykneme si hovoriť aj jednoduchšie - Socky. Nie, že by sme nimi boli alebo tak, ale človek nikdy nevie.
Prvým vodcom oddielu sa stal Edo Královič - Závada, prvý a posledný vodca, ktorý nosil skautský klobúk. Od neho máme cit pre skautskú symboliku.
Ďalším v poradí bol Jakub Slobodník - Štrkáč, veľký enviromentalista. Historka o tom, ako sa priviazal pred elektráreň Jaslovské Bohunice, aby zachránil Zem pred jadrovou pohromou, koluje dodnes, podobne ako jeho fotka z tejto veľkolepej akcie na titulkách slovenských denníkov. Od neho teda pre zmenu zas vieme, že rúbať živé stromy sa nepatrí.
V poradí tretím vodcom sa stal Miloš Bučka – Profík. Kameraman, niekdajší šéfredaktor lokálnej televízie, editor, vedúci skautského publikačného centra, turista, gitarista a momentálne zborový vodca , čiže možno je ešte trochu aj karierista. Od jeho vlády majú naše tábory hlavu a pätu aspoň v rámci organizácie. To on nás naučil, ako kupovať zľavnený lístok na vlak a ako ukecať šoféra v autobuse, že tie lyže a tatrany sú ozaj len príručná batožina. Tak isto sme spolu spravili aj najväčšie akcie, ako dvojtýždňový prechod Nízkych Tatier a Slovenského raja, veľkú hrebeňovku rumunskými horami, ale aj neznámejšie oblasti, ako Javorníky, Záhorie, Malú, Veľkú Fatru alebo expedičné 2 týždne v Škótsku.
Štvrtým vodcom sa stal Richard Schneider, inak prezývaný aj Lienka. Nerozumieme dodnes, prečo mal ženskú prezývku. Ale viete, u človeka, čo má každú chvíľu záchvaty smiechu a niektorí u neho videli aj silonky, sa nedivte. A čo nás naučil on? No aj to, že aj smiech treba brať s rezervou.
Piatym vodcom bol Pavol Kaššák - Portviš. Kvetinu rozoznal na kilometre, no zlákala ho cudzina a teraz v Ledniciach študuje sukulenty a vyučuje študentov o kope ďalších zeliniek. Ak si myslíte, že od neho zas vieme rozoznávať rastlinky, tak sa veľmi mýlite. Ale na druhej strane sme sa zas naučili grilovať.
Šiestym  vodcom bol Jozef Šúst - Jožin. Mal vysoko vyvinutý cit pre správny pomer medzi prácou a relaxom, a aj preto nik z nás nemal mozole. Obnovil tiež tradíciu každoročných letných putovných táborov a zistili sme, že vonku sa dá spať aj v zime.

Siedmym a aktuálnym vodcom je Lubomír Obrátil - Lubo. Umenie meča si ctí zo všetkého najviac a aj preto jeho hry častokrát obsahuju prvky rytierstva a boja s mečom v našom prípade odtokovej trubky obalenej molitanom.

Prítomnosť

Medvede, Rysy a  Jastraby nie sú výpočet exponátov v ZOO, ale husté názvy ešte hustejších družín s totálne najhustejšími členmi.Medvede sú družina ostrieľaných skautov (15 rokov), ktorí vedia kde je ich miesto. O generaciu mladšie sú družilny Rysov a Jastrabov z bývalich vĺčat, no už aj s dalšími nováčikmi z vonku. Stretávajú sa každý týždeň na družinovkách a raz mesacne na spoločnej oddielovej družinovke výúrave do prírody.

Družinovky

Medvede: Pondelok od 17:00

Rysy: Streda 15:30 - 17:00

Jastraby: Švrtok 17:00 - 18:30

Vizitka

 Vodca : Lubomír Obrátil
povolanie:
študent informatiky - Masarykova Univerzita
mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.
Tel.:
0915 477 361

 

 

 

 Zást. vodcu : Filip Šefara - Einstein
povolanie:
študent strednej priemyselnej školy Trnava
mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.
Tel.:
0948 511 029
 

 

 
Videjko z lyžovačiek

Taký trošku namotávací (aspoň dúfam) zostrih z predchádzajúcich ročníkov. Keby ste si ho chceli stiahnuť tak je tu  (37,6 MB). 

 
Bandži je celebrita!
Naša skautská sestra to dotiahla do pravidelnej tlače - konkrétne do článku v Trnavskom Hlase. Loool to musíte vidieť...
 
 
August 2018 September 2018 Október 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 36 1 2
Week 37 3 4 5 6 7 8 9
Week 38 10 11 12 13 14 15 16
Week 39 17 18 19 20 21 22 23
Week 40 24 25 26 27 28 29 30
Meno


Zabudli ste heslo?
 
Výprava na Vysokú bola: